AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci Açıklaması

Haber Tarihi : 06.08.2018 17:43:43 AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin farklı yerlerindeki Yeşilyurtluların faydalanması ve ilçenin turizm potansiyelini artırmak amacıyla, Yeşilyurt’u butik oteller, kafeler ve lezzet vadisi haline getirmek konusundaki projeyi, Yeşilyurt Belediyesi ile birlikte ortaya koyduklarını söyledi.
A +   A -

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Yeşilyurt Belediyemiz ile birlikte ortaya koyduk ve takip ediyoruz. Yeşilyurtlu olup Yeşilyurt’ta evi kalmayan bir sürü hemşehrimiz var. İnsanlar kendisi biliyor ama çocukları, torunları bilmiyor. Onları senede birkaç gün bir otobüse hapsedip 1 - 2 gün gezdirmek şeklinde değil, 3-5 aileyi davet ederek VİP misafir olarak ve rehber eşliğinde gezdirecek bir sistem olmasını istiyoruz” dedi.

Yeşilyurt’un turistik potansiyelini artırmak amacıyla Yerşilyurt’ta yapılacak çay ıslah projesini önemsediklerini dile getiren Tüfenkci, “Yukarı çarşının yenilenmesi, meydanı ve diğer alanları da entegre ederek yürüyüş yolları ve gurme faaliyetleriyle alanlar oluşturmamız lazım” diye konuştu.

Tüfenkci, Yeşilyurt’a tekstil ve dokuma müzesi ile kültür evi kazandırmak istediklerini de sözlerine ekledi.