İnönü Üniversitesinde İkinci Konuk Evi Açılıyor

Haber Tarihi : 12.04.2019 16:16:55 Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde hasta yakınlarının konaklamaları için yapılan Mehmet Şahin Nalbant Konukevi tamamlandı. 4 yıldızlı otelleri aratmayan konukevinde hasta yakınları için her şey düşünüldü.
A +   A -

İnönü Üniversitesi Malatya Belediyesi konukevinin ihtiyaca karşılık vermemesi nedeniyle 2017 yılında Malatyalı işadamı Malatya ve Türkiye için önemli bir merkez olduğunu dile getiren Kızılay, “Burada çok önemli tedaviler, ameliyatlar gerçekleştiriyoruz. 2019 yılının ilk 3 ayında 75 karaciğer nakli, 40 kök hücre ve kemik iliği nakli ile 6 ince bağırsak nakli gerçekleştirildi.

Yanık hastaları, kanser hastaları gibi ağır hastalara da önemli tedavi hizmetleri veriyoruz. Türkiye’nin her yerinden hasta geliyor, dünyanın farklı ülkelerinden de hastalar geliyor. Bunlar kontrole geldiğinde işte buradaki konukevlerimizde kalacak” dedi.

İlk olarak 2011 yılında hizmete açtıkları MİAD-Malatya Belediyesi Konukevinde şimdiye kadar 350 binin üzerinde misafir ağırladıklarını ifade eden Rektör Kızıla, günümüz şartlarında buranın artık ihtiyacı karşılamaması nedeniyle ikinci bir konukevini yaptıklarını söyledi.

Mehmet Şahin Nalbant Konukevinin de hizmete girmesi ile artık hiçbir başvuruyu geri çevirmeyeceklerini belirten Kızılay, maddi durumu iyi olmayan hasta ve yakınlarının askıda oda uygulaması kapsamında konukevinde ücretsiz kalacağını da söyledi.

Bunun haricinde fiyatların da uygun olduğunu kaydeden Kızılay, 10-20 ve 40 TL fiyatları ile konukevlerinde vatandaşların kalabileceğini dile getirdi.

4 yıldızlı bir otel konforunda hizmet verecek olan konukevinde sabah kahvaltısı, akşam yemeği, çamaşır yıkama servisi, ütü, banyo ve duş imkanlarından da ücretsiz faydalanılacağını söyleyen Kızılay, yine hayır çarşısı mağazası ile durumu iyi olmayan hasta yakınlarına yardım yapılacağını söyledi.Yeni konukevi ile birlikte yatak kapasitesinin 340’a çıktığını da ifade eden Kızılay, emeği geçen işadamı Şahin Nalbant ile tüm hayırseverlere teşekkür etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !